Непознат сторител извршил кражба во црквата „Св. Петар и Павле“ во Ѓорче Петров, при што одзел пари.

Како што соопшти МВР, вчера во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека кражбата се случила на 14 октомври околу 14.00 часот

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.