Официјалната страна на село Белица објави видео запис земен од сигурносни камери каде што се гледа лице кое врши тешка кражба на пари оставени на иконите во црковниот храм св. Ѓорѓија токму на празникот „Духовден“.

Згрозени од овој немил чин нивниот фејсбук статус и видео ви го пренесуваме во целост, доколку не се отвора видеото кликнете ТУКА за да го погледнете:

NFORMACIJA DO SITE PRIJATELI NA BELICA – Vo včerašniot vtor den Duhovden e izvršena kražba na parični sredstva vo…

Posted by BELICA – БЕЛИЦА on Tuesday, June 9, 2020

 

извор: Порта.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.