Синоќа во 22.20 часот било пријавено дека на автопатот Тетово-Скопје кај с.Арнакија, две лица извршиле разбојништво во бензинска пумпа и од вработените одзеле пари од дневниот промет. МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.