На 16.10.2021 околу 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на подрачјето на Центар, едно лице со закана од вработената С.Е.(34) од Скопје одземал пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.