Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата.

Кражбата била пријавена во петокот во 10:15 часот. Парите се одземени од метален сеф на поштата што се наоѓа во трговскиот центар.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот. Сторителот засега е непознат.

Ова е трета кражба само во овој месец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.