СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.П. од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 30.03.2022, пријавениот, искористувајќи згодна прилика, одзел пари во наплатен пункт во подземен паркинг, сопственост на ЈП „Паркиралишта“ – Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.