J.М.(23) од Гостивар вчера попладне пријавил во полиција дека непознати сторители, во периодот од 8 до 18 часот, влегле во манастирот „Свети Преображдение Христово“ во населбата Циглана и одзеле пари, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.