Неколку пожари се случуваат истовремено во Македонија. По страшниот пожар во Кочани, попладнево гори и кај локалитетот Кокино. Огнената стихија се доближува до местото Степанце, додека Кокино е веќе зафатено.

Жителите од тој регион бараат надлежните да реагираат додека не биде предоцна.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.