На 08.02.2019 година околу 21,45 часот од страна на полициски службеници извршена била контрола во угостителски објект во с.Добридол-гостиварско сопственост на В.Џ.(57), при што била пронајдена опрема за организирање игри на среќа “Кено“ за која сопственикот не поседувал документи, односно приредувал игри без лиценца. Пронајдената опрема била фотодокументирана и одземана за понатамошна постапка. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.