Денеска во случајот „Рекет“ ќе се започне со презентација на материјалните докази на второобвинетата Катица Јанева. Како што најавуваат нејзините адвокати, голем дел од доказите ќе се однесуваат за случајот „Империја“ на СЈО во кој беше обвинет еден од свеодците во „Рекет“.

Од следната недела пак ќе се започне со испитување  и на сведоците а во судот се очекува да се појават поголем дел од обвинителите на поранешното СЈО.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.