Одбраната на Миле Јанакиески на денешните зборови реагира што oбвинителот Бурим Рустеми во последен момент направил измена на обвинителниот акт, што според нив е недозволиво во оваа фаза на постапката.

Адвокатот Дончо Наков смета дека Законот за кривична постапка не предвизува прецизирање на обвинетиот акт а со дешноото излагање на Рустеми е направена измена. Затоа Наков побара да му се достат измените за да може да ги даде завдшните зборови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.