Панче Ангелов, кој како „терорист“ беше осуден за настаните на 27 април во македонското Собрание, денеска излегува од затвор откако си ја одлежа казната.

Откако ја призна вината за делото „насилство“, Ангелов беше осуден на четири години затвор од Основниот суд Скопје еден.

Ангелов беше осуден за кубење на косата на тогашната пратеничка од редовите на СДСМ, потоа вицепремиерка и сега министерка за одбрана Радмила Шекеринска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.