Во Полициската станица Центар од страна на Националната  установа „Театар Комедија“ на 11 април пријавено е кражба на гасен пиштол, револвер и електрошок, што се употребувале во претстави.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.