Вчера на граничниот премин Меѓународен aеродром- Скопје“ вчера во 18.30 на влез во Република Македонија по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиденција е уапсен З. Б (36) од Велес.

Лицето е приведено и во 22,00 часот е предадено на Полициска станица Aеродром за спроведување до КПУ Затвор Скопје.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.