На 16.08.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје, Ј.Ш.(45) од Скопје пријавил дека од семејниот дом се оддалечила неговата ќерќа М.Ш.(20) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.