Обвинителката Ивана Трајчева побара да му се одзеде целата луксузна гардероба на Бојан Јовановски која ја поседувал и која се користела како доказна постапка.

Се поставува прашањето како тој престојувал во луксузни хотели и имал луксузна гардероба ако бил невработен. Затоа барам таа да му биде одземена, побара Трајчева.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.