Во текот на вчерашниот ден во СВР Скопје било пријавено дека околу 10 часот во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, едно лице со употреба на сила се обидело да одземе златен накит од раката на Г.А. (23) од с. Батинци, скопско, но не успеало во намерата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.