Претпладнево беше објавена снимка од тепачка во Струмица каде што група од околу десетина лица брутално претепува маж со тупаници, клоци и со палка.

Според информациите на „Радио Лидер“, обезбедувањето на премиерот Зоран Заев ја предизвикало масовната тепачка во центарот на Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.