Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судскиот процес за случајот „Рекет”, каде што се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева.

Претходните две рочишта не се одржаа поради боледување на судијката Васка Николовска-Масевска и поради влошената здравствена состојба на обвинетиот Јовановски.

Судењето за овој предмет е во фаза на презентирање материјални докази од страна на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.