Уште еден инцидент во автобус на ЈСП помеѓу контролорите и патниците. Овојпат, како што известува МВР, С.А.(39) од Скопје пријавил дека вчера околу 16,50 часот во автобус на ЈСП број 50, додека вршел контрола на билети заедно со неговиот колега Б.Ј., му побарале билет на Т.П., кој физички ги нападнал.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.