Зачестени кавги и тепачки поради сообраќајни несогласувања.

Вчера во 17.00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, Н.А.(43) од Скопје пријавил дека во 14.45 часот на ул.„Борис Сарафов“ во Скопје, по претходно недоразбирање околу сообраќајот, бил физички нападнат од непознато лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.