На социјалните мрежи е објавена нова видео снимка од инциденот во Битола кој предзвика бура реакции во јавноста.

Поради инцидентот, во текот на вчерашниот ден во Битола се одржа протест против полициската бруталност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.