Околу 09.30 часот грабеж во експозитура на банка во Велес на ул.„8-ми Септември“, Маскиран разбојник маскиран и со пиштол ги земал парите и избегал дознава неофицијално Centar.mk. Подоцна повеќе детали .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.