Министерството за внатрешни работи информира дека, вчера во 10.50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров С.О.(28) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син С.Р.(11). За случајот е запознат и социјален работник.

Ова е втор случај на исченато дете за само неколку дена.   16-годишната Наташа Николова од Оризари, Кочани исто така ја немаше но за среќа е пронајдена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.