Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Д.А.(31) од Кавадарци поради силување.

Во саботата наутро околу 05.00 часот во Кавадарци пријавениот со употреба на сила извршил обљуба над неговата поранешна сопруга.

Ова е втор ваков случај во изминатите неколку денови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.