Пожарникарите со часови се обидуваат да го локализираат огнот над населбата Припор, а нов пожар избувна вечерва над скопската населба Усје. Дел од пожарот е локализиран, но се уште гори над Усје, каде се противпожарните екипи, кои заедно со месното население се обидуваат да го спречат огнот да се прошири кон населените места.

Противпожарната единица на Град Скопје на Фејсбук објави видео од пожарот кој се уште е активен.

Од лице место Пожарот над УСЈЕ 🚒🚒🚒🚒🚒

Gepostet von Пожарна Скопје am Sonntag, 18. August 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.