Сообраќајот кој поради сообраќајна незгода утринава на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, беше во прекин е норманлизиран.

Засега нема информации за повредени или настаната материјлна шетата, но наскоро се очекуваат детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.