Утринава во Полициска станица Прилеп, А.К.(27) од Прилеп пријавил дека околу 02.00 часот на ул.„Сашо Китаноски“ едно лице со запалива течност го запалило предниот дел од неговото патничко возило марка „бмв Х-5“, со прилепски регистарски ознаки.

Од страна на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот е изгаснат.

Се преземаат мерки за рачистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.