Во тешка сообраќајна несреќа што се случи ноќеска во Кисела Вода загина легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски – Буштур, дознава „24 Инфо“.

Според првичните информации, Георгиевски управувал со автомобил и поради лизгавиот коловоз излизгал и удрил во бетонски блокови. Починал на местото на несреќата.

Полицијата изврши увид, а утрово се очекуваат повеќе детали.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.