Утрово во 06.00 часот во СВР Скопје, Ф.О.Д.(25) пријавил дека ноќва околу 01.40 часот, пред угостителски објект на ул.„Димитрие Чуповски“ во Центар, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.