Две возила на паркинг пред познат хотел во Охрид ноќва беа опожарени, пренесува „News 1“. Како што пренесува порталот, инцидентот се случил во време на полициски час.

На местото на пожарот во моментов увид извршил СВР Охрид, а интервенирала и охридската противпожарн служба.


Во инцидентот нема повредени, причинета е материјална штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.