Ноќеска на паркинг се запалени неколку автомобили во Лисиче.Се уште не се знае причината, но најверојатно се работи за подметнат пожар. Полицијата работи на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.