Ноќеска се запало Фабрика за бои и лакови во Гостивар. Како што беше објавено на фејсбук профилотна Пожарна Скопје. БППЗ на Град Скопје испратила екипи за помош на градот Гостивар. Денеска се очекуваат повеќе информации за настанатиот пожар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.