Вчеравечер во СВР Скопје, од поликлиника „Ѓорче Петров“ било пријавено дека кај нив била донесена почината И.Л.(40) од с.Радуша, скопско, на која, според пријавеното, ѝ се слошило додека била дома и на пат кон покликлиниката починала.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.