На 27 април 2017 година заедно со Диме Спасов и уште еден пријател по работата бевме во ресторанот „Баба Цана“ до кај 19 часот. На социјалните мрежи видовме што се случува пред Собранието и отидовме таму. Таму бевме до кај кај 21 часот, истакна Владимир Нелоски на денешното рочиште за настаните од 27 април. Тој подоцна отишол во седиштето на партијата каде ги видел повеќето од министрите.

Седницата на ИК започнна доцна и се говореше за тоа што се случуваше внатре во Собранието. Генерален став беше дека треба да се осудат насилствста и дека единствен губитник е ВМРО-ДПМНЕ, истакна Нелоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.