Рано утринава, малотно момче од Скопје било физички нападното од неколку лица.

Како што информираат од МВР, нападот се случил во населбата Аеродром.

На 24.10.2020 во 02,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 23.10.2020 околу 22,50 часот на подрачјето на Аеродром 16-годишник од Скопје бил физички нападнат од неколку лица – велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.