Несекојдневен настан забележан во полицискиот билтен. 41-годишна жена од Скопје рано утрово пријавила во полициска станица дека околу 00.50 часот, додека спиела во домот на ул. „Киро Фетак“ во Скопје, непознато лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.