Поради неисправна плинска боца, вчера околу 16,00 часот, во стан на булевар „Туристичка“ во Охрид, настанал пожар, во кој, К.С.(71) од Охрид се здобила со изгореници на десната рака.

Пожарот, предизвикал оштетување и на соседниот стан, сопственост на С.П. од Охрид.

Интервенирала Територијалната противпожарна единица која го изгасила пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.