Денеска околу 11 часот се удавил неготинчанец во во Преспанското Езеро, пишуваат домашните портали.

Станува збор за 72-годишно лице со иницијали Ѓ. Д.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.