Негативен е брисот за присуство на новиот коронавирус, што посмртно бил земен од 14-годишното девојче од селото Лабуништа, струшко, информираат здравствените власти.

Се чекаат резултатите од обдукцијата за да се дознаат причитните за ненадејната смрт.

Малолетното девојче вчера рано наутро почина на пат кон болниците во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.