Прилепчанец вчера во СВР Битола пријавил дека во овоштарник на улица „Димче Антулевски“ забележал неексплодирани гранати.

Во СВР Битола вчера, Д.Р.(35) од Прилеп пријавил дека во овоштарник на ул. „Димче Антулевски“ забележал неексплодирани гранати. Од пиротехничар од Дирекција за заштита и спасување Прилеп биле подигнати две артилериски гранати од Прва светска војна за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.