Вчеравечер во 23.40 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода И.Ѓ.(30) од село Мрзенци, гевгелиско и Л.Б.(23) од Гевгелија.

Околу 19.50 часот на Автопатот А1 – клучка Миравци, И.Ѓ. не застанал на даден знак за запирање и со своето патничко моторно возило „фолксваген туарег“ со гевгелиски регистарски ознаки, во кое бил и Л.Б. и го напуштил местото. Подоцна, неговото возило било забележано на стариот пат Демир Капија – Неготино, каде во обид да сврти удрил во службеното возило „дачија“ и го оштетил, соопштија од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.