Само 40 минути пред дочекот на Новата 2019 година На 31,12,2018 година тетовец завршил во станица, покус за 9500 петарди.
Во полицискиот билтен е заведено дека во 23.20 часот од полициски службеници од СВР Тетово на крстосницата на булевар „Илинденска“ со улица „ЈНА“ во Тетово сопреле „голф“ со тетовски регистарски ознаки, во кој пронашле 9500 петарди. Со голфот управувал 43-годишниот Б.С. од село Добарце, кој е уапсен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.