Вчеравечер во 20:30 часот, Б.В.(29) од тетовска Брвеница, вработен на наплатна станица Тетово-Гостивар, во СВР Тетово пријавил дека еден час претходно на работното место физички бил нападнат од едно лице, кое одбивало да плати патарина, а кое управувало патничко возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.