Вчера во 17.20 часот на улица „Бањешница“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Н.Б.(55) од гостиварско Србиново.
Тој се сомничи дека со употреба на сила ги држел во својот дом М.Р.(35) и Џ.Ч.(26), двајцата од Гостивар, затоа што не бил задоволен од извршените работи при
монтажа на инвентар во неговата куќа.

Лицето било задржано во полициска станица за расчистување и документирање на случајот и против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.