Твитерџиите открија уште еден лик кој на „Тик-ток“ се фали колку брзо може да вози по македонските патишта. Реокрдот му е 300 километри на час, а не му е првпат да стигне блису до таа бројка.

Во едно од бројните видеа што ги објавил, овој корисник се снимал и како турира низ град.

Има пилот во авионот?, прашува твитерџијата што го откри овој „рекордер“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.