На 06.10.2022 во 23:00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, Б.В.(37) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината малолетна ќерка Е.В.(16).

Според пријхавата, таа и претходно се оддалечувала од домот и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.