Во полицијата синоќа мајка пријавила дека одделенска наставничка од основно училиште во населба Аеродром, го влечела нејзиниот син за рака и се обидела да го изнесе надвор од училницата.

Од МВР соопштуваат дека, М.П. (43) од Скопје, синоќа пријавила дека на 25-ти декември, околу 8,30 часот добила телефонски повик од страна на нејзиниот малолетен син кој бил на наставен час во основното училиште во населба Аеродром, кој и рекол дека неговата одделенска наставничка С.Д. го влечела за раката и се обидела да го изнесе надвор од училницата.

Како што известуваат од МВР, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.