На 03.08.2021 во 03.30 часот Полициската станица Дебар било пријавено дека три лица физички го нападнале М.А. во неговиот дом во Дебар, кои носеле и огнено оружје.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.