Синоќа околу 23 часот во Скопје, Б.Р. (58) пријавил дека на улица „Јане Сандански“, на влезната врата од станот има оштетувања од неколку проектили од огнено оружје и неколку чаури во ходникот пред влезната врата.

Нема повредени лица. Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.